KRS: 0000157253

Podaruj 1,5% swojego podatku samotnym matkom, ich dzieciom oraz ofiarom przemocy. Fundacja Ziemi Lubelskiej!

Pomoc dla uchodźców wojennych

Fundacja SOS ZIemi Lubelskiej od 27.02.2022 r. przyjmuje uchodźców wojennych z Ukrainy. Do tej pory przyjęto 22 osoby (10 kobiet i 12 dzieci). Osoby te otrzymują miejsca pobytowe, całodzienne wyżywienie, wsparcie specjalistów: psychologa, pedagoga, prawnika, pracownika socjalnego. Dzieci od poniedziałku chodzą do szkoły, gdzie również opłacone przez nas mają posiłki. Pomagamy w znalezieniu pracy, uzyskaniu numeru PESEL i innych sprawach życiowych.
Wspiera nas szwedzka organizacja Emmaus i Dalarna, Zbór Kościoła Zielonoświątkowego „Charisma” w Lublinie, a także Italian Fashion by Guazzone z Zielonki.